ایرانی، کالا/خدمت مبتنی بر دانش ارائه کن             شیوه مشارکت اعضای هیئت علمی و دانشاه ها در شرکتهای دانش بنیان             به کارگیری محصولات خدمات شرکتها جهت توسعه کسب و کار خود             معرفی محصولات و خدمات خود به دیگران             مشاهده جزئیات امار شرکتهای دانش بنیان و غیر دانش بنیان             ایرانی کالای مرغوب ایرانی بخر            
شبکه دانش بنیان ویترین عرضه محصولات، خدمات و اطلاعات دانش بنیان و دانش محور
  •   چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

راهنمای ساده

سلام
از اینکه با ما در سایت دانش بنیان هستی خوشحالیم. امیدوارم از بودن با ما راضی باشی و به دیگران هم توصیه کنی به ما ملحق بشن.
میخوام بصورت ساده شما را راهنمایی کنم تا لذت و بهره بیشتری از سایت دانش بنیان ببری. آماده ای؟
اول ثبت نام کن. گذاشتن عکس خودتو یادت نره. البته اجباری نیست ولی جالب تر میشه. ضمنا نام و عکس و مشخصات خاص شما را کسی نمی بینه.
یادت نره که بری به ایمیلت و حساب خود را فعال کنی
لطفا نام کاربری، شماره رمز و کد کاربری خود را یه گوشه ای بنویس که دم دستت باشه.

ادامه متن
0

 

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش بنیان (دانش‌آموختگان­ برترِ فنّاور)

 معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و بنیاد ملّی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌­های تخصصی دانش‌آموختگان برترِدانشگاهی که به فعالیت‌­های فنّاورانه در شرکت‌های دانش‌بنیان اشتغال دارند، تسهیلات نظام ­وظیفۀ تخصصی را برای افراد فعال در شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته است.

 

توجه مهم:

-  فرد متقاضی پس از احراز امتیازهای لازم، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شود و بعد از اجرای پروژه پژوهشی مورد نیاز یکی از سازمانهای دفاعی یا دولتی کشور، کارت پایان خدمت خود را دریافت می نماید.

-  در طول انجام پروژه تحقیقاتی، فرد متقاضی بر حسب صلاحدید سازمان دفاعی یا دولتی، می تواند بصورت پاره وقت در محل آن سازمان حضور یابد و ارتباط کاری خود را با شرکت دانش بنیان حفظ نماید.

-  افرادی که در شرکت‌های همکار دفاعی (عضو مرکز سمتا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) فعالیت دارند، می توانند بر روی پروژه مرتبط در داخل خود شرکت فعالیت نمایند و کارت پایان خدمت دریافت کننند که لازم است برای هماهنگی به مرکز سمتا مراجعه نمایند. 

-  میانگین کلِ دورة کارشناسیِ متقاضیان باید بیش از 14 و میانگین کلِ دورة تحصیلات تکمیلی آنان (کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی) بیش از 15 باشد.


شیوه‌نامه بهره ­مندی دانش ­آموختگان برترِ فنّاور

از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی

 مقدمه

به استناد تبصره‌­های مواد 3 و 4 آیین­‌نامۀ «شناسایی و پشتیبانی از دانش­‌آموختگان برتر دانشگاهی»، مصوّب هیئت امنای بنیاد ملّی نخبگان در تاریخ 13/3/1394، و به منظور اجرایی­‌سازی بند «الف- 3» از مادّۀ 4 آیین­‌نامه و با هدف پشتیبانی از فعالیت­‌های نوآورانۀ دانش­‌آموختگان برترِ دانشگاهی و نیز حمایت از نهادهای فنّاورانه، دانش­‌آموختگان برترِ فنّاور، طبق شرایط این شیوه­‌نامه می­‌توانند از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی بهره­‌مند شوند.

 

مادّة 1: تعاریف

برای رعایت اختصار تعاریف زیر در این شیوه‌­نامه رعایت می­‌شود:

الف. بنیاد: منظور بنیاد ملّی نخبگان است.

ب. معاونت برنامه‌ریزی: منظور معاونت برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد است.

ج. شرکت دانش­‌بنیان: منظور هر یک از شرکت­‌ها و مؤسسه­‌های دانش­‌بنیانِ مشمول مزایای قانون «حمایت از شرکت­‌ها و مؤسسات دانش­‌بنیان و تجاری­‌سازی نوآوری و اختراعات» مصوّب مجلس شورای اسلامی در تاریخ 5/8/1389 است.

د. دانش­‌آموختة برتر: منظور هر یک از دانش­‌آموختگان مؤسسه‌های علمی، موضوع بند الف- 3 از مادّۀ 4 آیین­‌نامۀ «شناسایی و پشتیبانی از دانش­‌آموختگان برتر دانشگاهی» است.

ه. امور شرکت‌ها: منظور امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فنّاوری ریاست جمهوری است.

 

مادّة 2: شرایط مشمولان

چنانچه دانش­‌آموختۀ دانشگاهی در هریک از مقاطع کارشناسی،کارشناسی‌ارشد یا دکتری تخصصی در یکی از شرکت­‌های دانش­‌بنیان به فعالیت مشغول باشد، با شرایط زیر مجاز است از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی بهره­‌مند ‌شود.

تبصرة 1دانش‌آموختگان دوره‌های «دکتری حرفه‌ای» و نیز دوره‌های «تخصص بالینی، تخصص پزشکی و فوق تخصص» موردتأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ به ترتیب معادل با دانش‌آموختگان دورة «کارشناسی ارشد» و دورة «دکتری تخصصی» محسوب می‌شوند.

 

الف. شرایط شرکت دانش­‌بنیان

 شرکت دانش‌بنیان بنا به بررسی و تأیید امور شرکت‌ها، باید دارای شرایط زیر باشد:

 الف-1. دارای اظهارنامۀ مالیاتی باشد.

الف-2. کالاها و خدمات دانش­‌بنیان خود را بر اساس اطلاعات اظهارنامۀ مالیاتی به فروش رسانده باشد.

 

ب. شرایط دانش‌­آموختۀ برترِ فنّاور

 ب-1. دانش‌آموختگان برترِ دورة کارشناسی

ب-1-1. بیش ­از سه سال از تاریخ دانش‌­آموختگی وی نگذشته باشد. چنانچه متقاضی دانش‌آموختة مؤسسه‌ای خارج ازکشور باشد این مهلت به شش سال ارتقا می‌یابد.

ب-1-2. یکی از اعضای مؤسس شرکت دانش‌بنیان (عضو اولین دورة هیئت مدیرة شرکت) یا مدیرعامل فعلی آن باشد.

ب-1-3. در حال حاضر به صورت تمام وقت در شرکت دانش­‌بنیانِ مورد نظر، به فعالیت مشغول باشد و برای دست­‌کم شش­‌ماهِ اخیر، سابقۀ بیمۀ پرداختی در شرکت داشته باشد.

ب-1-4. دارای امتیاز مذکور در جدول 1 باشد.

 ب-2. دانش‌آموختگان برترِ دورة کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی

ب-2-1. بیش­‌از سه سال از تاریخ دانش­‌آموختگی وی نگذشته باشد. چنانچه متقاضی دانش‌آموختة مؤسسه‌ای خارج ازکشور باشد این مهلت به شش سال ارتقا می‌یابد.

ب-2-2. در حال حاضر به صورت تمام وقت در شرکت دانش­‌بنیانِ مورد نظر، به فعالیت مشغول باشد و برای دست­‌کم شش­‌ماهِ اخیر، سابقۀ بیمۀ پرداختی در شرکت داشته باشد.

ب-2-3. دارای امتیاز مذکور در جدول 1 باشد.

 

تبصرة 2: چنانچه فرد در حین گذراندن دورة خدمت نظام‌وظیفه باشد، سابقة بیمة پرداختی تا قبل از تاریخ شروعِ ‌خدمت وی در نظرگرفته می‌شود.

 

جدول 1: حد نصاب امتیازهای مورد نیاز

مقطع دانش‌آموختگی

فعالیت‌های علمی

فعالیت‌های فنّاورانه

مجموع امتیاز مورد نیاز

کارشناسی

دست‌کم 20 امتیاز

دست‌کم 60 امتیاز

دست‌کم100

کارشناسی‌ارشد

دست‌کم 30 امتیاز

دست‌کم 60 امتیاز

دست‌کم 110

دکتری تخصصی

دست‌کم 40 امتیاز

دست‌کم 60 امتیاز

دست‌کم 120

 

تبصرة 3: ملاک محاسبة امتیازهای جدول1، فعالیت‌های نخبگانیِ مذکور در جدول 2 است.

تبصرة 4: دانشجویان دورۀ دکتری تخصصی که از پیشنهاد رسالۀ دکتریِ خود با موفقیت دفاع کرده باشند، نیز مشمول مزایای این شیوه­نامه می­شوند و ‌باید امتیاز جدول 1 را مشابه دانش‌آموختگانِ دورة دکتری کسب کنند.

تبصرة 5: در دورة خدمت نظام‌وظیفة تخصصی، فرد باید در ایران حضور داشته و مجاز نیست مگر در دورة گذراندن رسالة دکتری، به تحصیل اشتغال داشته باشد.

تبصرة 6: در صورت ادامه تحصیلِ فرد مشمول در حین خدمت نظام‌وظیفة تخصصی در دورة تحصیلیِ دیگر، بهره‌مندی از مزایای این مادّه در پایان دورة بعد، منوط به احراز شرایط این شیوه‌نامه برای‌ مقطع جدید خواهد بود.

تبصره 7: چنانچه متقاضی، حداکثر ده درصد کمتر از مجموع امتیاز جدول 1 را کسب کرده باشد، پروندة او در فرایند وارد می‌شود و تصمیم­گیری نهایی دربارة اعطای تسهیلات به وی، به نظر اجماع کارگروه موضوع مادّة 5 بستگی دارد.

 

 مادّة 3: سهمیۀ شرکت­‌های دانش­‌بنیان

هر یک از شرکت­های مشمول بند «الف» مادّۀ 2، می­تواند در بدو امر یک تن و به ازای هر پنج میلیارد ریال فروش سالیانه ( براساس اظهارنامۀ مالیاتی) یا به ازای هر ده نفر کارشناس شاغلِ تمام وقت در شرکت (بر اساس فهرست بیمه)، یک تن دیگر را با شرایط مذکور در بند «ب» مادّۀ 2 معرفی کند.

تبصره: سهمیۀ مذکور تا سقف ده نفر برای هر شرکت در سال و برای مدت یک­سال (و بر اساس سال مالیِ شرکت) تعیین می­‌شود و صرفاً برای همان سال قابل استفاده است.

 

 مادّة 4: تسهیلات

مشمولان این جایزه با معرفی بنیاد، دورة خدمت نظام‌وظیفة خود را، مشتمل‌بر « دورة آموزش نظامی» و « اجرای طرحی پژوهشی، فنّاورانه، فرهنگی یا مشابه‌آن»، طی وکارت پایان خدمت دریافت می‌کنند.

 

تبصرة 1: موضوع و مکان اجرای طرح­های این بند بر اساس تشخیص ستادکلّ نیروهای مسلح تعیین می‌شود.

تبصرة 2: زمان دورة خدمت نظام‌وظیفة تخصصی حداقل برابر با نیمی از دورة رسمی نظام‌وظیفة سایر مشمولان هم‌تراز است که براساس مدت زمان اجرای طرح تعیین می‌شود.

تبصرة 3: مشمولان این شیوه‌نامه مجازند قبل از دریافت کارت پایان خدمت و پس از طی دورة آموزش نظامی، در دستگاه‌های غیر نظامی به استخدام درآیند.

تبصرة 4: پرداخت حقوق دورة نظام‌وظیفة تخصصی، مطابق مقررات ستادکلّ نیروهای مسلح صورت می‌پذیرد.

 

 مادّة 5: فرایند اجرا

فرایند اجرای این جایزه به شرح زیر است:

الف. شرکت دانش­‌بنیان بر اساس سهمیۀ تخصیص‌یافته از سوی امور شرکت­‌ها و مطابق مفاد این شیوه­‌نامه، افراد متقاضی را به امور شرکت‌ها معرفی می‌­کند.

ب. فرد متقاضی، اطلاعات خود را در سامانۀ اطلاعاتی بنیاد بارگذاری می­‌کند.

ج. پس از راستی‌آزمایی اطلاعات به کمک بنیادهای نخبگان استانِ محل تحصیل/ سکونت متقاضی، »کارگروه نظام وظیفة فنّاور» متشکل از یکی از مدیران حوزة معاونت برنامه‌ریزی (رئیس کارگروه)، نمایندة امور شرکت‌ها، یکی از صاحب‌نظران فعالیت‌های نخبگانی و نمایندة ادارة کلّ حراست بنیاد، بعد از ارزیابی و محاسبة امتیاز متقاضیان، برگزیدگان نهایی را تعیین می­‌کند. اعضای این کارگروه با تأیید رئیس بنیاد برگزیده و با حکم معاون برنامه‌ریزی منصوب می‌شوند.

د. پس از تکمیل کاربرگ «اطلاعات فردی دانش‌آموختة برتر» از سوی برگزیدگان، بنیاد مشمولان را به ستاد کلّ نیروهای مسلّح معرفی می­‌کند.

 

تبصرة 1: فرض بنیاد، صحت اطلاعات بارگذاری شده در سامانه است و چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی را خلاف واقع اظهار‌کرده است، از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و موضوع به لحاظ حقوقی پیگیری می‌شود.

تبصرة 2: چنانچه با درخواست متقاضی موافقت نشود، متقاضی مجاز است با ارتقای فعالیت‌های نخبگانی خود صرفاً یک‌بار دیگر (و در محدودة دورة مجاز پس از دانش‌آموختگی)، درخواست خود را در سامانه بارگذاری کند.

تبصرة 3: دبیرخانة کارگروه در امور شرکت‌ها تشکیل می‌شود و وظیفة دریافت درخواست‌ها، بررسی پروندة متقاضیان، تشکیل جلسه‌های کارگروه،‌ تنظیم صورت‌جلسه و تدوین گزارش دوره‌ای از اجرای شیوه‌نامه را برعهده دارد.

 

 مادّة 6: تفسیر مفاد و نظارت

شرح مواد مسکوت، تفسیر مفاد، طراحی نظام اجراییِ شیوه­نامه و نظارت بر اجرای صحیح مفاد آیین‌نامه ‌و شیوه‌نامه، بر عهدة معاونت برنامه‌ریزی است و لازم است در هر سال،گزارشی از اجرای شیوه‌نامه را تهیه ‌و ارائه کند.

تبصره: معاون برنامه‌ریزی مجاز است در طول زمان اجرای شیوه‌نامه، مصادیق دیگر فعالیت نخبگانی و تغییر امتیاز مصادیق موجود را شناسایی و در جدول 2 اعمال کند تا درصورت نهایی شدن، به‌طور دائمی در شیوه‌نامه لحاظ شود.

 

 مادّة 7: تصویب و اجرا

این شیوه­‌نامه مشتمل بر یک مقدمه، هفت مادّه و شانزده تبصره به تصویب رئیس بنیاد ملّی نخبگان رسید و اجرای آن تا تاریخ 29/12/1396 لازم است و پس از آن اصلاحات لازم در شیوه‌نامه اعمال می­‌شود.

 

جدول 2: فعالیت‌های نخبگانی برای تسهیلات نظام وظیفة تخصصی(دانش‌آموختگان برترِ فنّاور)

 

فعالیت‌های نخبگانی

حداکثر امتیاز

توضیحات

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکتری تخصصی

فعالیت‌های علمی

برگزیدة آزمون‌های ورود به دانشگاه

کارشناسی

وزارت علوم / بهداشت

از 200 تا صفر امتیاز

از 150 تا صفر امتیاز

از 150 تا صفر امتیاز

کسانی که در گروه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی رتبة کمتر از 1000 و در گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی رتبة کمتر از 300 کسب کرده‌اند

)فقط یک آزمون(

کارشناسی ارشد

وزارت علوم / بهداشت

-

از 75 تا صفر امتیاز

از 75 تا صفر امتیاز

کسانی که رتبة کمتر از 30 (بدون گرایش) کسب کرده‌اند

)فقط یک آزمون(

ورود بدون آزمون دانشجویان ممتاز ( استعدادهای درخشان)

کارشناسی ارشد

-

معادل رتبة 10 (بدون گرایش) آزمون ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد

-

فعالیت‌های آموزشی

دانشگاه محل تحصیل در دورة کارشناسی

ا 15 امتیاز

ا 10 امتیاز

ا 5 امتیاز

جزء دانشگاه‌های برتر کشور به تشخیص بنیاد

میانگین کل دورة کارشناسی

25* (15/5 -میانگین کل)* سال‌های مجاز

با احتساب ضریب هم‌ترازسازی معدل

مجموع سال‌ها/

دانشگاه محل تحصیل در دورة کارشناسی‌ارشد

-

ا 15 امتیاز

ا 10 امتیاز

جزء دانشگاه‌های برتر کشور به تشخیص بنیاد

میانگین کل دورة کارشناسی ارشد

-

50* (16/5 -میانگین کل)* سال‌های مجاز

با احتساب ضریب هم‌ترازسازی معدل

مجموع سال‌ها/

دانشگاه محل تحصیل در دورة دکتری حرفه‌ای

-

ا 15 امتیاز

ا 10 امتیاز

جزء دانشگاه‌های برتر کشور به تشخیص بنیاد

میانگین کل دورة دکتری حرفه‌ای

-

50* (16/5 -میانگین کل)* سال‌های مجاز

با احتساب ضریب هم‌ترازسازی معدل

مجموع سال‌ها/

دانشگاه محل تحصیل در دورة دکتری تخصصی

-

-

ا 15 امتیاز

جزء دانشگاه‌های برتر کشور به تشخیص بنیاد

میانگین کل دورة دکتری تخصصی

-

-

50* (16/5 -میانگین کل)* سال‌های مجاز

برای دانش‌آموختگان پژوهش محور ضریب 20 لحاظ می‌شود

مجموع سال‌ها/

اخذ جایزه‌های تحصیلی بنیاد

تا 100 امتیاز (به ازای هر سال)

تا 100 امتیاز (به ازای هر سال)

تا 100 امتیاز (به ازای هر سال)

-

دانشجوی نمونة کشوری

تا 20 امتیاز

تا 30 امتیاز

تا 40 امتیاز

-

فعالیت‌های پژوهشی

مقاله‌های منتشر شده در نشریه‌های با نمایة معتبر بین‌المللی

-

تا 40 امتیاز (هر مقاله)

تا 40 امتیاز (هر مقاله)

امتیاز مقاله‌های سه سال اخیر دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری و پنج سال اخیر دانش‌آموختگان دکتری براساس ضرایب آیین‌نامة ارتقا محاسبه می‌شود.

مقاله‌های منتشر شده در نشریه‌های علمی - پژوهشی

-

تا 20 امتیاز (هر مقاله)

تا 20 امتیاز (هر مقاله)

مقاله‌های منتشر شده در همایش‌های علمی معتبر(داخلی و بین‌المللی)

-

تا 10 امتیاز (هر مقالة کامل)

تا 10 امتیاز (هر مقالة کامل)

همکاری در اجرای طرح‌های پژوهشی مصوّب مؤسسه

تا 20 امتیاز(به ازای هر طرح)

تا 50 امتیاز (به ازای هر طرح)

تا 50 امتیاز (به ازای هر طرح)

امتیاز طرح‌های سه سال اخیر دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری و پنج سال اخیر دانش‌آموختگان دکتری براساس ضرایب آیین‌نامة ارتقا محاسبه می‌شود

نگارش / ترجمة کتاب کامل علمی

-

تا 100 امتیاز (به ازای هر کتاب)

تا 100 امتیاز (به ازای هر کتاب)

کتاب باید غیر کمک درسی باشد ودر دورة دانش‌آموختگی منتشر شده باشد. امتیاز با توجه به محتوای کتاب و اعتبار ناشر و براساس ضرایب آیین‌نامة ارتقا محاسبه می‌شود (حداکثر 200 امتیاز)

نگارش / ترجمة فصل کتاب علمی

-

تا 15 امتیاز (به ازای هر فصل)

تا 15 امتیاز (به ازای هر فصل)

آزمون‌های علوم پزشکی

برگزیدة آزمون‌های جامع پزشکی ، دندان‌پزشکی ، داروسازی و پیش‌کارورزی پزشکی

اول

-

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

-

دوم

-

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

-

سوم

-

تا 75 امتیاز

تا 75 امتیاز

-

برگزیدة آزمون پذیرش دستیار پزشکی ، دندان‌پزشکی و داروسازی

اول

-

0

تا 200 امتیاز

-

دوم

-

0

تا 150 امتیاز

-

سوم

-

0

تا 100 امتیاز

-

آزمون دانش‌نامة تخصصی

پزشکی

-

0

300تا 100 امتیاز

حائزان رتبة اول تا پنجم

دندان‌پزشکی

-

0

200تا 100 امتیاز

حائزان رتبة اول تا سوم

داروسازی

-

0

200تا 100 امتیاز

حائزان رتبة اول تا سوم

ادامة جدول 2

فعالیت‌های نخبگانی

امتیاز

توضیحات

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکتری تخصصی

فعالیت‌های علمی

المپیاد علمی

دانشجویی

وزارت علوم

اول

تا 250 امتیاز

تا 200 امتیاز

تا 100 امتیاز

-

دوم

تا 200 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 75 امتیاز

-

سوم

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 50 امتیاز

-

وزارت بهداشت

اول

تا 250 امتیاز

تا 200 امتیاز

تا 100 امتیاز

براساس رتبة انفرادی

دوم

تا 200 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 75  امتیاز

سوم

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 50 امتیاز

دانش‌آموزی

جهانی

طلا

تا 250 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

-

نقره

تا 175 امتیاز

تا 125 امتیاز

تا 125 امتیاز

-

برنز

تا 125 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

-

ملی

طلا

تا 225 امتیاز

تا 125 امتیاز

تا 125 امتیاز

-

نقره

تا 200 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

-

برنز

تا 175 امتیاز

تا 75  امتیاز

تا 75  امتیاز

-

فعالیت‌های فنّاورانه

اختراع‌های برگزیده

اختراع سطح 1

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد و برحسب میزان مشارکت

اختراع سطح 2

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد و برحسب میزان مشارکت

اختراع سطح 3

تا 80 امتیاز

تا 80 امتیاز

تا 80 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد و برحسب میزان مشارکت

ثبت ژن در پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

حسب نظر کارگروه و باتوجه به مقالة منتشر شده از آن

شرکت دانش‌بنیان

شرکت دانش‌بنیان (محل کار)

از 50 تا صفر

از 50 تا صفر

از 50 تا صفر

هر پنج میلیارد ریال فروش 10 امتیاز

نقش فرد در شرکت

عضویت در هیئت مدیرة شرکت دانش‌بنیان

تا 50

تا 50

تا 50

حداقل 6 ماه و همجنان عضو باشد

سقف امتیاز حاصل از نقش فرد در شرکت 75 امتیاز است.

عضو هیئت مؤسس شرکت دانش بنیان

تا 50

تا 50

تا 50

اولین دورة تشکیل شرکت عضو باشد

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان

تا 75

تا 75

تا 75

حداقل 6 ماه و همچنان مدیرعامل باشد

سمت سازمانی در شرکت

از 50 تا صفر

از 50 تا صفر

از 50 تا صفر

براساس نوع سمت سازمانی و تاریخ شروع به فعالیت در این پست

فعالیت تمام وقت در شرکت دانش‌بنیان

از 60 تا صفر

از 90 تا صفر

از 120 تا صفر

به ازای هر شش ماه فعالیت 15 امتیاز

جشنوارة مورد تأیید

خوارزمی

بین‌المللی

اول

تا 250 امتیاز

تا 250 امتیاز

تا 250 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد

دوم

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد

سوم

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد

دانشجویی

اول

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد

دوم

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد

سوم

تا 75 امتیاز

تا 75 امتیاز

تا 75 امتیاز

مشارکت دست‌کم 45 درصد

فارابی

بزرگسال

رتبه اول

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

صرفاً بخش‌های رقابتی جشنوارة فارابی

رتبه دوم

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

رتبه سوم

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

جوان

رتبه اول

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

رتبه دوم

تا 125 امتیاز

تا 125 امتیاز

تا 125 امتیاز

رتبه سوم

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

رازی

محقق برگزیده

رتبه اول

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

تا 200 امتیاز

-

رتبه دوم

تا 175 امتیاز

تا 175 امتیاز

تا 175 امتیاز

-

رتبه سوم

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

-

محقق جوان

تا 125 امتیاز

تا 125 امتیاز

تا 125 امتیاز

-

محقق دانشجو

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

-

سایر جشنواره‌ها و مسابقه‌ها

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

حسب مقررات بنیاد

فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

مستعد برتر ادبی، هنری و قرآنی

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

تا 100 امتیاز

-

سرآمد  ادبی، هنری و قرآنی

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

تا 150 امتیاز

-

عضویت در انجمن‌های علمی/ فرهنگی دانشجویی

تا 5 امتیاز(برحسب نوع عضویت)

تا 5 امتیاز(برحسب نوع عضویت)

تا 5 امتیاز(برحسب نوع عضویت)

حداکثر 30 امتیاز

عضویت در انجمن های علمی تخصصی

تا 15 امتیاز (برحسب نوع عضویت)

تا 15 امتیاز (برحسب نوع عضویت)

تا 15 امتیاز (برحسب نوع عضویت)

عضویت در هیئت مدیرة انجمن‌های علمی

تا 30 امتیاز

تا 100

تا100

انجمن‌های دارای مجوز از دستگاه‌های ذی‌ربط

عضویت در هیئت تحریریة نشریه‌های علمی

تا 20 امتیاز

70تا 30

70تا 30

نشریه‌های پژوهشی و ترویجی دارای مجوز از دستگاه‌های ذی‌ربط

سردبیر نشریه‌‌‌‌های علمی

-

120تا 60

120تا 60

نشریه‌های پژوهشی و ترویجی دارای مجوز از دستگاه‌های ذی‌ربط

 

نمونه معرفی‌نامه شرکت

اطلاعیه مهم (شرایط اعطای تسهیلات نظام وظیفة تخصصی)

دانلود فایل شیوه نامه

لینک سوالات متداول مربوط به بنیاد ملی نخبگان

لینک سوالات متداول مربوط به بنیاد ملی نخبگان 2

لینک کتاب های راهنمای بنیاد ملی نخبگان

لینک مربوط به شرکت‌های دانش بنیان عضو مرکز سمتا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

شرایط بهره­‌مندی شرکت­‌های فناور و دانش‌بنیان از نخبگان و استعدادهای وظیفه

نظام‌نامه خدمت فناور

سبد خرید و فروش محصولات و خدمات

سبد خرید و فروش محصولات و خدمات

Item removed. Undo